Mūsų straipsnis žurnalui Išteku.lt – Apie Jaunikio batus ir batų derinimą prie kostiumo

Batai vestuvėms

Džiaugiamės, kad Lietuvos vyrai tikrai ėmė daugiau dėmesio skirti kostiumui. Labiau savo įvaizdžiu besirūpinantys ir į išvaizdą daugiau investuojantys vyrai, dažnu atveju kostiumus siuvasi specialiai. Tačiau, kad ir koks kostiumas būtų gražus, įvaizdis itin dažnai yra sugadinamas nekokybiškais arba prie aprangos nederančiais batais. O būtent batai yra svarbiausia vyro aprangos dalis. Aukštos kokybės, tinkamai priderinta avalynė visada bendrą įvaizdį kilstels aukščiau. Juk netgi prabangus kostiumas su netinkamais batais visada nublanksta, tuo tarpu vyras dėvintis paprastesnį kostiumą, tačiau avintis aukštos kokybės, tinkamo modelio batus visada atrodys solidžiai.

Vestuvės yra ypatingai iškilminga šventė, kuri verčia pasitempti ne tik jaunuosius, bet ir šventės svečius. Kad sukurti jaunikio ar šventės svečio įvaizdį būtų lengviau, Seva The Gentleman vyriškų batų ir aksesuarų salonas dalinasi profesionaliais patarimais kaip išsirinkti tinkamus batus prie kostiumo. Patarimus iliustruojame Didžiosios Britanijos gamintojo Loake batų modeliais. Šis gamintojas išskirtinius vyriškus batus iš veršiuko odos siuva nuo 1880 metų ir už aukštą kokybę yra pelnęs Karališkąjį įvertinimą, kurį suteikė Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta.

Pagrindinės kostiumo ir batų derinimo klaidos

Sunku pasakyti kas derinant batus prie kostiumo yra svarbiau, ar tinkamai priderinta batų spalva ar teisingai šiai progai parinktas batų modelis. Tačiau privaloma yra nusimanyti kokių batų tikrai nederėtų avėti prie kostiumo. Apžvelkime didžiausias pastebimas stiliaus klaidas, daromas derinant batus bei kostiumą.

 • Denio arba laivo batai (angl. deck arba boat shoes).
  Kostiumas ir denio batai tikriausiai būtų vienas baisesnių košmarų bet kuriam, bent šiek tiek apie vyrų stilių ir aprangos protokolą nusimanančiam, žmogui. Denio batai puikiai tinka prie džinsų ir šortų, tačiau ne prie klasikinio kostiumo. Rekomenduojame denio batus įsidėti į lagaminą keliaujant į medaus mėnesį.
 • Sportinė avalynė.
  Labai gaila, kad ši keista tendencija dar neapleido Lietuvos. Sportbačių ir kostiumo derinys geriausiu atveju gali būti leistinas dvyliktokui per šimtadienį. Kadangi tokio amžiaus jaunuolis dar neturi statuso, jam iš esmės dar nelabai svarbus įvaizdis ir, galiausiai, labai tikėtina, kad už batus jam moka tėvai. Visais kitais atvejais, sportinių batų pasirinkimas yra nepateisinamas ir žymi tam tikrą tingumą ir abejingumą. Sportiniai batai ir kostiumas dera tiek pat kiek sportinė apranga su lakuotais oxford batais. Tikri džentelmenai sportinius batus palieka tik sportui.
 • Nešvarūs batai.
  Čia viskas turėtų būti aišku. Jeigu nemokate pasirūpinti savo batais patys, tuomet rekomenduojame iš anksto nunešti juos pas avalynės meistrą, kuris naudoja tik kokybiškas (pvz. Saphir arba Loake) batų priežiūros priemones, kad batai būtų nublizginti ir paruošti šventei.
 • Balti batai prie balto kostiumo.
  Dažniausiai šiame derinyje įsiterpia ir baltas kaklaraištis su balta fantazija. Išskirtiniais atvejais balti batai gali būti derinami prie balto kostiumo, tačiau tokiu atveju reikia labai sumaniai pasirinkti kitas įvaizdį kuriančias detales. Išimtis: šis derinys yra tikrai pateisinamas kūdikiams per jų krikštynas.
 • Rudi batai prie juodo kostiumo.
  Trumpa taisyklė: juodas kostiumas – juodi batai.

Kostiumo ir batų spalvų derinimas

Taigi, kokius batus derėtų avėti prie kostiumo? Pirmiausiai apžvelkime spalvų derinimo taisykles, kurios nėra tokios sudėtingos į jas įsigilinus. Vėliau apžvelgsime batų tipus, kurie yra tinkami avėti prie kostiumo.

Smokingas ir batai prie jo

Jeigu per vestuves jaunikis puošis smokingu – patariame derinti tik smokingui skirtus lakuotos odos oxford tipo batus. Smokingas yra iškilmingoms progoms skirtas drabužis, kuris reikalauja griežtai laikytis aprangos protokolo taisyklių. Lakuotų oxford batų nederėtų avėti prie jokios kitos aprangos. Visgi, jeigu smokingą jau turite, o lakuotų oxford batų dėl modelio netikimo pėdai ar kitų priežasčių avėti negalite, mažiausia klaida būtų rinktis juodus klasikinius oxford tipo batus iš poliruotos odos. Nors ir poliruota oda žvilgės mažiau nei lakuota, šis modelis
yra maksimaliai formalus ir iš dalies galėtų pakeisti lakuotos odos modelį. Taip pat, poliruotos odos oxford batus vėliau galėsite derinti prie klasikinio mėlyno, juodo ar pilko kostiumo.Loake juodi lakiniai batai prie smokingo ir frako

Šiuos batus galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje, arba atvykę į saloną.

Juodas kostiumai ir batai prie jo

Jeigu vestuvėms išsirinkote elegantišką juodos spalvos kostiumą, nepamirškite, kad prie jo gali būti derinami tik juodos spalvos batai. Puošniai ir elegantiškai atrodys juodi oxford tipo batai iš poliruotos ar nepoliruotos odos.
Taip pat galite rinktis ir juodus derby stiliaus batus, jie yra mažiau formalūs, tačiau dažnai yra išsigelbėjimas vyrams su aukšta keltimi, kuriems oxford stiliaus batai dėl pėdos ypatybių netinka.

Klasikiniai vyriški batai prie kostiumo

Šiuos batus galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje, arba atvykę į saloną.

Tamsiai mėlynas kostiumas ir batai prie jo

Viena populiariausių šiuo metu kostiumų spalvų – mėlyna. Šis kostiumas iš tiesų yra pakankamai universalus ir prie jo galima derinti klasikinius tamsiai rudus, burgundiškus ar juodos spalvos batus. Renkantis batus prie mėlyno kostiumo, labai svarbu atsižvelgti į kostiumo spalvos intensyvumą ir tamsumą. Jeigu mėlyna spalva tamsi (navy) – derinkite tamsiai rudus, tamsius burgundiškus arba juodos spalvos batus. Šiuo atveju reikėtų vadovautis viena pagrindinių taisyklių, kad batai neturėtų būti šviesesni už kostiumą. Maksimaliai oficialiai ir solidžiausiai atrodysite prie tamsiai mėlyno kostiumo priderinę juodus batus. Beje, šis spalvų derinys yra tikra Didžiosios Britanijos džentelmenų klasika, kurie netgi vartodavo posakį “no brown in town”, taip griežtai išreikšdami savo nuomonę, kad prie kostiumo gali būti avimi tik juodi batai. Kiek vėliau šį požiūrį sušvelnino italai, pirmiausiai į mados pasaulį, o vėliau ir į aprangos protokolo knygas įrašę naują taisyklę – rudi batai prie kostiumo taip pat gali būti derinami. Taigi, prie tamsiai mėlyno kostiumo galite drąsiai derinti tamsiai rudus batus, tačiau šis spalvų derinys atrodys šiek tiek mažiau formaliai. Trečias nuostabus pasirinkimas prie tamsiai mėlyno kostiumo yra burgundiškos spalvos batai. Šis derinys visada atrodys išskirtinai ir visam įvaizdžiui suteiks daugiau šarmo. Beliks priderinti subtilius aksesuarus.

Juodi batai prie mėlyno kostiumorudi batai prie mėlyno kostiumoBurgundiška bordo batų spalva prie kostiumo

Šiuos batus galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje, arba atvykę į saloną.

Mėlynas kostiumas ir batai prie šviesiai mėlyno kostiumo

Kuo mėlynas kostiumas yra šviesesnis, tuo didesnis yra derančių batų spalvų pasirinkimas. Prie vidutinio tamsumo (indigo) arba šviesesnio mėlyno kostiumo galite derinti tamsiai rudus, raudonmedžio rudumo, šviesiai rudus (angl. tan), burgundiškus ar juodus batus. Batų spalvos pasirinkimas turėtų priklausyti nuo to, kiek formaliai norite atrodyti. Kaip jau minėjome, formaliausias pasirinkimas yra juodi batai, kuo spalva šviesesnė, tuo įvaizdis mažiau formalus. Tačiau būtent prie vidutinio tamsumo mėlyno kostiumo ypatingai gerai atrodo tamsiai ar vidutiniškai rudi (raudonmedžio) spalvos batai. Jeigu mėgstate išsiskirti – galite rinktis ir dar ryškesnius tan (šviesiai ruda) spalvos batus, kurie garantuos, kad per savo šventę neliksite nepastebėti.

Juodi batai prie mėlyno kostiumorudi batai prie mėlyno kostiumoBatai prie šviesiai mėlyno kostiumoraudonmedžio spalvos batai prie šviesiai mėlyno kostiumo

Šiuos batus galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje, arba atvykę į saloną.

Skaityti 2 straipsnio dalį