Apie Jaunikio batus ir batų derinimą prie kostiumo (2 dalis)

Pirmoje straipsnio dalyje rašėme apie kostiumo ir batų derinimo klaidas ir pradėjome rašyti apie teisingo derinimo taisykles. Šiame puslapyje tęsiame straipsnį.

Tamsiai pilkas kostiumas - kokie batai tinka prie

Saugiausias variantas, kurį pasirinkęs prie tamsaus pilko kostiumo niekada nesuklysite – juodi batai. Šis variantas atrodys solidžiai ir elegantiškai. Tačiau prie tamsiai pilkos spalvos kostiumo galite derinti ir sodrius, tamsių rudų atspalvių batus. Burgundiškos spalvos batai taip pat yra tinkamas variantas, jie atrodys mažiau formaliai, bet suteiks išskirtinumo. Kuo pilka spalva tamsesnė, tuo atitinkamai batai turėtų būti tamsesni.

Juodi batai prie mėlyno kostiumorudi batai prie mėlyno kostiumoBurgundiška bordo batų spalva prie kostiumo

Šiuos batus galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje, arba atvykę į saloną.

Pilkas kostiumas ir batai prie jo

Kuo pilkas atspalvis šviesesnis – tuo platesnis yra derančių batų spalvų pasirinkimas. Vidutinio arba šviesaus atspalvio pilkas kostiumas praplečia rudos ir burgundiškos spalvos intensyvumo gamą iš kurios galite rinktis, taigi prie šviesesnio pilko kostiumo galite derinti tiek tamsius, tiek vidutinio tamsumo ar šviesesnius rudus, burgundiškus ar solidžius juodus batus.

Juodi batai prie mėlyno kostiumoBatai prie šviesiai mėlyno kostiumoraudonmedžio spalvos batai prie šviesiai mėlyno kostiumoBurgundiška bordo batų spalva prie kostiumo

Šiuos batus galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje, arba atvykę į saloną.

Rudas kostiumas ir batai prie jo

Rudi batai prie rudo kostiumo yra pats tinkamiausias derinys, tačiau labai svarbu, kad batų ir kostiumo atspalviai skirtųsi. Šiuo atveju, taip pat reikia nepamiršti taisyklės – kuo kostiumas tamsesnis, tuo batai turi būti tamsesni. Taigi, prie itin šviesaus rudo kostiumo galite priderinti ir netamsius rudus batus. Tačiau prie tamsesnio rudo kostiumo rinkitės tik sodrios ir tamsios rudos ar burgundiškos spalvos batus. Prie rudo kostiumo patariame vengti rizikingo juodų batų derinio.

rudi batai prie mėlyno kostiumoraudonmedžio spalvos batai prie šviesiai mėlyno kostiumoBurgundiška bordo batų spalva prie kostiumo

Šiuos batus galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje, arba atvykę į saloną.

Svarbu išsirinkti ne tik prie kostiumo derančią batų spalvą, tačiau ir tinkamą batų modelį

Klasikiniai vyriški batai prie kostiumo

Formaliausias ir solidžiausias modelis yra oxford tipo batai. Šis modelis dėl savo susiuvimo būdo dar gali būti vadinamas uždaro varstymo batais. Maksimaliai formaliai atrodys juodi oxford batai ir derės prie juodo, tamsiai ar vidutiniškai mėlyno bei pilko kostiumo. Norėdami formalaus, tačiau mažiau griežto įvaizdžio rinkitės ne juodus, o kitos, prie kostiumo derančios, spalvos oxford batus. Pavyzdžiui prie mėlyno kostiumo – sodriai rudus oxford batus, prie vidutinio tamsumo pilko – burgundiškus. Oxford yra formaliausias batų modelis, todėl prie neformalios aprangos (klasikiniai džinsai, chino kelnės) derinkite tik šviesesnės rudos spalvos ar su brogue raštais puoštus oxford batus. Tamsių atspalvių, o ypač juodus oxford batus avėkite tik prie kostiumo.

Rudi derby batai

Mažiau formalus pasirinkimas yra derby tipo batai, dar vadinami atviro varstymo batais. Devyniolikto amžiaus viduryje derby batai buvo laikomi sportui ir medžioklei skirtu modeliu, tačiau jau nuo dvidešimto amžiaus pradžios derby batai persikėlė į miestus ir buvo derami avėti ne tik užmiestyje laisvalaikiu, bet ir pačiame mieste. Nors ir protokolo knygose šis batų tipas yra laikomas mažiau formaliu nei oxford batai, jie yra tikras išsigelbėjimas vyrams, kurių pėda yra su aukšta keltimi. Atviras varstymas suteikia daugiau vietos ir tuo pačiu komforto aukštai kelčiai. Derby batus galite derinti tiek prie kostiumo, tiek prie mažiau formalios aprangos.

Brogai (angl. brogue)

Batai prie šviesiai mėlyno kostiumo

Dar vienas puikus pasirinkimas, norint savo įvaizdžiui suteikti daugiau išskirtinumo yra brogue raštais (perforacijomis) puošti batai. Brogue stiliaus batai yra kildinami iš Škotijos ir Airijos. Skylutės batų odoje buvo pradėtos daryti dėl labai praktiškos priežasties – kad pro jas iš bato lengviau išeitų drėgmė, kuri bate susikaupia nuo vaikščiojimo šlapia dirva. Taigi, šio stiliaus batai buvo pradėti gaminti kaip modelis skirtas tik užmiesčiui. Tačiau dabar šiuolaikinių džentelmenų protokolas skelbia, kad kiekvienas vyras savo batų lentynoje turi turėti bent vienus brogue stiliaus batus. Dėl šių batų patekimo į miestą “kaltas” Didžiosios Britanijos karalius Edvardas VIII-asis, šalį valdęs XX amžiaus pradžioje. Karalius Edvardas VIII-asis buvo vadinamas madingojo elito lyderiu ir nieko keisto, kad visi ėmė kopijuoti jo diktuojamą stilių, tuo pačiu ir brogue batus. Taigi taip, nuo 1930-ųjų iki dabar, brogue batai tapo privaloma modernaus džentelmeno garderobo dalimi. Kalbant apie šio modelio formalumą, žinoma, jis yra mažiau formalus nei klasikiniai oxford ar derby batai be brogue perforacijų. Jeigu prie kostiumo nusprendėte derinti brogue stiliaus batus, jų tipas turėtų būti oxford (uždaro varstymo). Oxford batų tipas išlaikys reikiamą formalumo lygį, tuo tarpu derby tipo batai su raštais atrodys per mažai formaliai iškilmingai vestuvių šventei.

Monk tipo batai su sagtimis (batai be raištelių)

Dar vienas stilingas batų pasirinkimas prie kostiumo yra monk tipo batai, susegami su viena ar dviem sagtimis. Pastaruoju metu šis modelis sulaukė ypatingai daug dėmesio, tačiau mažai kas žino, kad šis modelis nėra netgi šio šimtmečio naujovė. Monk batus sugalvojo vienuoliai, viduramžiais. Žinoma, nuo to laiko batai evoliucionavo, įgavo savo dabartinę formą ir tapo stilingu pasirinkimu moderniems vyrams. Šis modelis, nors ir nėra labai formalus, tačiau puikiai tinka prie kostiumo. Taip pat juos galite derinti ir prie klasikinių džinsų ar chino kelnių.

Laisvas stilius? Pagalbokite apie loaferius

Įsispiriami vyriški loafer batai (kai kas vadina "laiveliai")

Kai norite dar laisvesnio įvaizdžio, patariame rinktis loafer tipo įsiaunamus batus. Nors šis modelis labiausiai tinka prie puošnaus kasdienio arba verslo kasdienio aprangos kodo, tačiau gali būti priderintas ir prie formalesnio kostiumo. Renkantis loafer batus prie kostiumo, nepamirškite, kad kelnės turėtų būti šiek tiek trumpesnės ir siauresnės ties blauzdomis. Taip pat, svarbi jau minėta taisyklė – kuo formaliau pageidaujate atrodyti,
tuo batai turėtų būti tamsesni. Taigi, jeigu norite, kad jūsų įvaizdis nebūtų per daug laisvalaikio, rinkitės tamsesnės spalvos loafer batus, taip išlaikysite reikiamą formalumą bei atrodysite elegantiškai ir išskirtinai. Loafer batai yra skirstomi į keletą tipų. Pavyzdžiui, penny loafer – santūrus loafer batų variantas, pasirinkus juodą spalvą, tai tikriausiai būtų formaliausias loafer modelis, tassel loaferloafer batai su kutukais, įvaizdžiui suteiks daugiau žaismingumo ir dar mažiau formalumo. Visgi, jeigu aplinka ir visa šventės idėja reikalauja daugiau oficialumo – verčiau rinkitės derančios spalvos oxford uždaro varstymo batus.

Odinis ar guminis padas

Pabaigai siūlome aptarti batų padus. Guminis padas yra praktiškas ir ilgaamžis, tačiau šį kartą batus su guminiu padu derėtų palikti labiau darbiniai aplinkai ar lietingam sezonui. Vestuvės yra svarbi ir tikrai iškilminga šventė. Šiai progai derėtų rinktis batus odiniu padu, kurie yra maksimaliai elegantiški ir dvelkia prabanga. Beje, jaunųjų šokį šokti su batais odiniu padu bus daug maloniau!

Mielai lauksime Jūsų Seva The Gentleman salone ir padėsime išsirinkti aukščiausios kokybės prie Jūsų kostiumo derančius batus.